Category: Новости

РЕЗУЛТАТИ ОД ПРВА ФЕСТИВАЛСКА ВЕЧЕР!

Makfest 2014 - Bilbord

 Ова се официјалните резултати од смс гласањето! ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

На сцена

makfest-7

Фестивалот “Макфест“ одлучи годинава да го промени правилото за појавување и настап на сцената на Фестивалот.

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Проби за изведувачите со ревискиот оркестар

Makfest 2014 - Bilbord

Фестивалот “Макфест“ ги известува изведувачите дека првата проба  со ревискиот оркестар  на МТВ ќе биде во 18 часот на 03.06.2014, за учесниците во првата фестивалска вечер. ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Макфест 2014 -Прв фестивалски ден

Makfest 2014 - Bilbord

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАКФЕСТ 2014 – ПРОГРАМА

05.06.2014

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Макфест 2014 -Втор фестивалски ден

Makfest 2014 - Bilbord

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАКФЕСТ 2014 – ПРОГРАМА

06.06.2014

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Макфест во Порта Македонија – Press конференција

Makfest 2014 - Bilbord

Press конференцијата ќе се одржи на 29.05.2014 во 14 часот

Ќе бидат кажани сите детали околу организирањето на годинашново 29-то издание на Макфест ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Акредитации

10350439_10152006104072382_3581389667718482456_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Барањата за акредитации да бидат пратени најдоцна до 2-ри јуни.

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Картите во продажба после 1-ви Јуни

makfest 

Во екстремно мал број ќе бидат пуштени карти за престојниот фестивал “Макфест”. Некаде околу 1-ви јуни ќе бидат пуштени дел за продажба.

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Макфест 2014 може да почне – подготовките одат според планираното

10354757_240918452782917_5469137639964241682_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Александар Белов, Маја Вукичевиќ, Влатко Илиевски, Алекандра Јанева, Тамара Тодевска, Елвир Меќик, Биба Додева, Викторија Лоба, се само дел од 30.те имињата кои ќе настапат на годинашново, 29.то издание на фестивалот на музика „Макфест 2014.

Фестивалот ќе се оддржи на 5,6 и 7 јуни во Домот на културата во Штип: ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Денеска во Штип се одржа прес-конференција

92618

 

 

 

 

 

 

 

Денеска во Штип се одржа прес-конференција на “Макфест” на која беа објавени детали за престојниот 29-ти фестивал на забавни мелодии. Макфест годинава ќе се одржи на 5-ти, 6-ти и 7-ми јуни во Домот на културата Ацо Шопов во Штип. ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..