Мартинијан Кириловски – Сто пати на ден 2019

Антониа Гиговска – Никогаш не вели никогаш 2018

43467058_10155622236587382_5641885090318385152_n

Зоран Илиев и Анабела Атијас – Од утро до вечер 2017

08.10makfest1-520x299-1200x545_c

Александра Јанева – За сто години 2016

ajaneva

Бојана Атанасовска – Диви цветови 2015

C142A20F5D6D1D42A9DA93D5ED0CAC5E

Биба Додева – Врати се 2014

maxresdefault

Александра Јаневска – Врати ми го сонцето 2013

makfest-aleksandra-janeva-mji-06

 

Сара Маркоска – После Него 2012

 549154_491294714237554_2147368399_n

Зоран Илиев – Ангели и Демони 2011

pobednichkata-pesna-na-makfest-e-plagijat-video-59677

 

Ламбе Алабаковски – Не планирам 2010

lambe-alabakovski-(3)

 

Ристо Самарџиев, Дуле и Коки – За милион години 2009

hqdefault maxresdefault (1)

 

 

Влатко Лозановски – Времето да застане 2008

23

 

Ристо Самарџиев и Ирена Крстевска – Се е исто како лани 2007

 

81A30431D503AC4B98EC82D4CD2B4D95

Тамара и Врчак – Седмо Небо 2006

21

 

Јован Јованов и Маја Саздовска – Ти ме сакаш знам 2005

JOVAN+JOVANOV+n50030384442_1277052_8947 p_plt

 

Алекандра Пилева – Нема Утеха 2004

19

 

Бојана Атанасовска – Немам Одбрана 2003

Бојана Атанасовска – Немам Одбрана 2003

Биба Додева – Кажи Љубов 2002

17

 

Благица Поп Томова – Зрак 2001

16

 

Адријана Јаневска и Марјан Стојановски – Љубов ти е адреса 2000

15

 

Ристо Самарџиев – Песна за Љубовта 1999

maxresdefault (1)

 

Група Магија – Магија 1998

13

Ристо Самарџиев – Таму кај што си 1997

maxresdefault (1)

 

Дуле и Коки – Виолина и гитара 1996

hqdefault

 

Цветанка Глигорова – Не биди слеп 1995

10

 

Владо Јаневски – Еден бакнеж 1994

 

9

Тања Кочовска – Твојте очи, сине 1993

mqdefault

 

Олгица Христовска – Свирете ја Зајди Зајди 1992

7

Поп Дизајн – Дајте ги Рацете 1991

6

 

 

Љупка Димитровска – Ѕвона Ѕвонат 1990

 

5

Зорица Конџа – А Бог Знае 1989

Зорица Конџа – Бог да знае 1989

 

Крунислав Киќо Сабинац – Не враќај се, не буди ме 1988

3

Трајче Манев – Осамен 1987

Трајче Манев - Осамен

Хелена Благне – Кога те нема 1986

 Кога те нема - Хелена Благне

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *