Category: Новости

Макфест 2014 може да почне – подготовките одат според планираното

10354757_240918452782917_5469137639964241682_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Александар Белов, Маја Вукичевиќ, Влатко Илиевски, Алекандра Јанева, Тамара Тодевска, Елвир Меќик, Биба Додева, Викторија Лоба, се само дел од 30.те имињата кои ќе настапат на годинашново, 29.то издание на фестивалот на музика „Макфест 2014.

Фестивалот ќе се оддржи на 5,6 и 7 јуни во Домот на културата во Штип: ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Денеска во Штип се одржа прес-конференција

92618

 

 

 

 

 

 

 

Денеска во Штип се одржа прес-конференција на “Макфест” на која беа објавени детали за престојниот 29-ти фестивал на забавни мелодии. Макфест годинава ќе се одржи на 5-ти, 6-ти и 7-ми јуни во Домот на културата Ацо Шопов во Штип. ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..

Макфест 2014 со награди од 20, 15 и 10 илјади евра

makfest

 

 

 

 

 

Макфест ќе се одржи на 5, 6, 7-ми јуни во Домот на културата “Ацо Шопов“.

ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ..